OpenSearch

OpenSearch

جستجو باز

+5

عمر برنامه

4.3

از ۱,۲۳۵ رای

عمومی

دسته بندی

همه

ورژن ها

۳۰ مهر ۱۴۰۲

آخرین بروزرسانی

گالری تصاویر

آموزش OpenSearch

OpenSearch چیست؟

OpenSearch در ژانویه 2021 به عنوان یک شاخه از Elasticsearch و Kibana معرفی شد. OpenSearch یک پروژه جامعه‌ محور، متن باز و تحلیل امنیت است که برای جستجو و تحلیل داده‌ها را ارائه شده است. OpenSearch شامل 3 بخش اصلی: موتور جستجو (OpenSearch)، رابط کاربری (OpenSearch Dashboards) و جمع‌آوری داده‌های سمت سرور (Data Prepper) است. توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از OpenSearch داده‌ها را دریافت، جستجو، نمودار سازی و تحلیل کنند. OpenSearch از پلاگین‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند که قابلیت‌های جستجو، تحلیل، نمودار سازی، امنیت، یادگیری ماشینی و غیره را افزایش می‌دهند. OpenSearch نسخه 2.4 با معرفی نسخه ویندوز و بهبود‌هایی در قسمت های انعطاف‌پذیری، قابلیت جستجو و ابزارهای تحلیلی داده هم اکنون در اختیار کاربران قرار دارد.

مزایا و معایب OpenSearch چیست؟

مزایا:

  • قابلیت مقیاس‌پذیری: OpenSearch می‌تواند به طور افقی مقیاس‌بندی شود تا نیازهای ذخیره‌سازی و پردازش داده‌های بزرگ را برآورده کند.
  • قابلیت‌های پیشرفته: OpenSearch از طیف وسیعی از ویژگی‌های پیشرفته مانند جستجوی متن کامل، تجزیه و تحلیل داده و یادگیری ماشین پشتیبانی می‌کند.

معایب:

  • پیچیدگی: OpenSearch می‌تواند برای کاربران جدید کمی پیچیده باشد، زیرا دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و گزینه‌های مختلف است.
  • نیاز به دانش فنی: برای استفاده کامل از OpenSearch، به دانش اولیه Elasticsearch و Kibana نیاز دارید.

برنامه‌های مرتبط

اسکرول به بالا