OpenSearch

Jupyterlab

ژوپیتر لب

+5

عمر برنامه

4.3

از ۱,۲۳۵ رای

عمومی

دسته بندی

همه

ورژن ها

۳۰ مهر ۱۴۰۲

آخرین بروزرسانی

گالری تصاویر

آموزش Jupyterlab

Jupyterlab چیست؟

JupyterLab یک رابط کاربری تعاملی برای پروژه Jupyter است که به شما امکان می دهد با دفتر یادداشت ها، ترمینال ها، ویرایشگر ها، مرورگر فایل ها و خروجی های کار کنید. JupyterLab نسل بعد از Jupyter Notebook است زیرا تجربه‌ای مشابه IDE (Integrated Development Environment) ها را به کاربران ارائه می‌دهد با این تفاوت که JupyterLab یک (Interactive Development Environment) می‌باشد یعنی به کاربران این امکان را می‌دهد که به جای مدیریت ابزارهای پراکنده‌ای که برای علم داده مورد نیاز هستند، تنها از JupyterLab استفاده نمایند.رابط کاربری JupyterLab انعطاف پذیر از قابلیت‌هایی نظیر همگام‌سازی چندین تب، مدیریت فایل با کشیدن و رها کردن، دسترسی به ترمینال یکپارچه و پشتیبانی از انواع پسوندها برخوردار است.JupyterLab به دلیل دارا بودن تمام بلوک‌های سازنده Jupyter Notebook از قبیل نوت بوک‌ها، ترمینال‌ها، ویرایشگر متن، مرورگر فایل، خروجی‌های غنی و غیره جایگزین آن شده است.

مزایا و معایب Jupyterlab چیست؟

مزایا:

  • محیط یکپارچه: JupyterLab یک محیط یکپارچه برای توسعه و اجرای کد، تجزیه و تحلیل داده، و نوشتن اسناد ارائه می‌دهد.
  • رابط کاربری بصری: رابط کاربری JupyterLab بصری و قابل تنظیم است، به طوری که می‌توانید آن را مطابق با نیازهای خود پیکربندی کنید.
  • پشتیبانی از زبان‌های مختلف: JupyterLab از زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی مانند Python، R، Julia و JavaScript پشتیبانی می‌کند.
  • قابلیت‌های پیشرفته: JupyterLab از طیف وسیعی از افزونه‌ها و ابزارهای شخص ثالث پشتیبانی می‌کند که به شما امکان می‌دهد تا قابلیت‌های آن را گسترش دهید.
  • جامعه فعال: JupyterLab دارای یک جامعه فعال و پرشور است که به طور مداوم در حال توسعه و بهبود آن هستند.

معایب:

  • عدم وجود برخی از ویژگی‌ها: JupyterLab هنوز در حال توسعه است و ممکن است برخی از ویژگی‌های پیشرفته‌تر را که در سایر IDEها یافت می‌شود، نداشته باشد.

برنامه‌های مرتبط

اسکرول به بالا