Nocodb

Nocodb

نوکو دی بی

+5

عمر برنامه

4.3

از ۱,۲۳۵ رای

عمومی

دسته بندی

همه

ورژن ها

۳۰ مهر ۱۴۰۲

آخرین بروزرسانی

گالری تصاویر

آموزش Nocodb

Nocodb چیست؟

NocoDB یک سیستم مدیریت پایگاه داده (Database Management System) و برنامه توسعه سیستم مدیریت محتوا (Content Management System) است که برپایه کدبیس اوپن‌سورس NocoDB با استفاده از تکنولوژی‌های جدید توسعه داده شده است. NocoDB به شما اجازه می‌دهد تا با سادگی و بدون نوشتن کدهای برنامه‌نویسی، رابط کاربری (UI) مدیریت پایگاه داده خود را ساخته و سفارشی‌سازی کنید.

با استفاده از NocoDB، شما می‌توانید پایگاه داده‌های خود را به صورت گرافیکی مدیریت کنید. این ابزار ویرایش، حذف، اضافه کردن و جستجوی داده‌ها را ساده می‌کند. همچنین قابلیت سفارشی‌سازی فرم‌ها، استفاده از روابط بین جداول و بسیاری امکانات دیگر مانند جداول مرتبط، فیلترکردن داده‌ها و ایجاد گزارشات نیز در NocoDB وجود دارد.

NocoDB به شما امکان می‌دهد تا بدون نوشتن کد، یک رابط کاربری گرافیکی برای مدیریت و استفاده از پایگاه داده خود ایجاد کنید. این ابزار به شما اجازه می‌دهد برنامه‌های وب تحت کنترل خود را براساس پایگاه داده خود ساخته و مدیریت کنید.

مزایا و معایب Nocodb چیست؟

مزایا Nocodb:

  • بدون نیاز به کدنویسی: Nocodb به شما امکان می دهد پایگاه های داده و برنامه های کاربردی را بدون نوشتن هیچ کدی ایجاد کنید. این کار آن را برای افرادی که تجربه کدنویسی ندارند یا می خواهند به سرعت برنامه های کاربردی ایجاد کنند، ایده آل می کند.
  • رابط کاربری بصری: Nocodb دارای یک رابط کاربری بصری و آسان برای استفاده است که پیمایش و استفاده از آن را آسان می کند.
  • قابلیت های قدرتمند: Nocodb علیرغم عدم نیاز به کدنویسی، مجموعه ای از ویژگی های قدرتمند را ارائه می دهد. این ویژگی ها شامل پایگاه های داده رابطه ای، منطق شرطی، فیلترها و توابع و موارد دیگر است.
  • قابل انعطاف: Nocodb می تواند برای ایجاد انواع برنامه های کاربردی از جمله پایگاه های داده داخلی، برنامه های ردیابی پروژه، برنامه های مدیریت وظایف و موارد دیگر استفاده شود.
  • جامعه فعال: Nocodb دارای یک جامعه فعال از کاربران و توسعه دهندگان است که می توانند در صورت نیاز به کمک و پشتیبانی ارائه دهند.

معایب:

  • یادگیری: Nocodb دارای تعدادی ویژگی و قابلیت است که ممکن است برای کاربران جدید کمی دلهره آور باشد. با این حال، با کمی تمرین، استفاده از آن آسان می شود.

برنامه‌های مرتبط

اسکرول به بالا