استارتاپ

البته نکته دیگری که برای استارتاپ‌ها بسیار اهمیت دارد کاهش هزینه‌ها است. از همین رو این دسته از مشاغل به دنبال انتخابی هستند که بتوانند با آن هم کسب‌وکار خود را رونق دهند و هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند. بنابراین استفاده از میزبانی ابری و راه‌اندازی یک وب‌سایت را می‌توان مناسب‌ترین کار در نظر گرفت.

میزبانی ابری چیست و چه کاربردی دارد؟

با توجه به آنکه امروزه بیشتر افراد در حال استفاده از اینترنت و خدمات اینترنتی هستند باید گفت که راه‌اندازی یک وب‌سایت می‌تواند به موفقیت شما کمک کند. همچنین اگر شما کسب‌وکار خود را به‌تازگی راه‌اندازی کرده‌اید، باید تمام نکات را در راستای راه‌اندازی وب‌سایت در نظر بگیرید. از جمله این نکات فراهم کردن امنیت برای سایت، در نظر گرفتن پشتیبانی ۲۴ ساعته، پهنای باند نامحدود، سرورهای قدرتمند و … را می‌توان نام برد.

استفاده از میزبانی ابری برای راه‌اندازی وب‌سایت می‌تواند تمام این موارد را برای شما تامین کند. در ادامه در رابطه با این میزبانی اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار می‌دهیم و مزیت‌هایی که برای سایت شما به همراه دارد را نیز ذکر می‌کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

افزایش چند برابری سرعت سایت

یکی از موضوعاتی که در راستای موفقیت وب‌سایت شما به‌عنوان یک استارتاپ تاثیر دارد، سرعت‌بالا است. مسلما برای شما نیز پیش آمده که سایتی را انتخاب کرده‌اید، اما سایت برای شما با تاخیر باز شده است. در چنین حالتی به‌احتمال‌زیاد شما نیز سایت را بسته‌اید و به سراغ آدرس دیگر رفته‌اید‌. باید گفت که این موضوع می‌تواند بر سئو سایت تاثیر منفی داشته باشد. از همین رو توصیه می‌شود از میزبانی ابری استفاده کنید تا سایت شما با چنین مشکلی مواجه نشود‌. در حقیقت یک سایت با چنین میزبانی در بالاترین سرعت در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

تامین امنیت دیتا و سایت

مزیت دیگر استفاده از میزبانی ابری تامین امنیت داده‌ها و خود سایت است. امروزه با توجه به آنکه اینترنت در اختیار بسیاری از افراد قرار گرفته، احتمال هک شدن سایت و از دست رفتن اطلاعات وجود دارد، اما از طرفی این موضوع می‌تواند ضرر و زیان بسیاری به کسب‌وکار شما وارد کند. به همین دلیل باید اقداماتی را انجام دهید که امنیت داده‌ها و سایت شما تامین شود. اگر شما چنین میزبانی را انتخاب کنید، داده‌ها و سایت شما برای همیشه امن خواهند ماند و دچار مشکل نخواهند شد. همچنین توجه داشته باشید که امکان بکاپ‌ گیری به‌صورت روزانه، هفتگی و ماهانه نیز برای شما وجود دارد که با این کار می‌توانید در صورت از دست رفتن اطلاعات آن‌ها را بازیابی کنید‌.

مدیریت آسان کسب‌وکار

مسلما برای موفق شدن در فعالیت‌های استارتاپی باید مدیریت به درست‌ترین شکل انجام شود. میزبانی ابری شرایطی را برای شما فراهم کرده که بتوانید اطلاعات و خدمات سایت خود را به‌راحتی مدیریت کنید. همچنین این میزبانی شرایطی را در اختیارتان قرار می‌دهد که بتوانید از منابع مصرفی سرویس های خود مطلع شوید.

انعطاف‌پذیری

یکی از مشکلاتی که در زمان استفاده از میزبانی سنتی شاهد آن بودیم، محدودیت‌های مربوط به منابع نرم‌‌افزاری و سخت‌افزاری است. به این صورت که اگر شما از منابع بیشتری برای وب‌سایت خود استفاده می‌کردید، باعث ایجاد اختلال می‌شدید و این موضوع می‌توانست ضرر و زیان بسیاری را به کسب‌وکار شما وارد کند. در میزبانی ابری این محدودیت‌ها وجود ندارد و شما می‌توانید بر اساس نیازی که دارید از منابع لازم استفاده کنید.

امکان دسترسی همیشگی به خدمات و داده‌ها

اگر شما وب‌سایت خود را با استفاده از فضای سنتی راه‌اندازی کنید، امکان استفاده از آن در همه جا را نخواهید داشت و تنها می‌توانید در یک محیط محدود از این خدمات استفاده کنید. درحالی‌که میزبانی ابری شرایطی را برای کاربران فراهم می‌کند که بتوانند در هر نقطه از جهان و در هر ساعت از شبانه‌روز به داده‌هایی که بر روی سرور ابری ذخیره کرده‌اند دسترسی پیدا کنند. این ویژگی باعث می‌شود که شما همیشه به سایت خود دسترسی داشته باشید و در صورت بروز مشکل سریعا آن را برطرف کنید.

افزایش قدرت و کارایی سایت

اگر شما برای استارتاپ خود به یک وب‌سایت نیاز دارید، می‌توانید با استفاده از میزبانی ابری این وب‌سایت را راه‌اندازی کنید. اختیاری که این وب‌سایت در اختیار شما قرار می‌دهد، این است که در صورت نیاز بتوانید از سرورهای بیشتر استفاده کنید. میزبانی‌های سنتی چنین ویژگی ندارند و اگر شما به فضای بیشتر نیاز پیدا کنید، امکان ارتقاء میزبانی را نخواهید داشت؛ درحالی‌که اگر میزبانی وب‌سایت شما ابری بود، چنین قابلیتی نیز وجود داشت. بنابراین از میزبانی ابری کمک بگیرید تا در صورت نیاز به منابع و سرور بیشتر با مشکل مواجه نشوید.

کاهش هزینه‌های شما

راه‌اندازی یک استارتاپ مسلما به سرمایه و هزینه بالایی نیاز دارد، به همین دلیل کاهش هزینه‌ها به هر شکل از اهمیت بسیاری برخوردار است. یکی از کارهایی که شما می‌توانید در راستای راه‌اندازی یک وب‌سایت انجام دهید و با آن باعث کاهش هزینه‌های خود شوید، استفاده از میزبانی ابری است. راه‌اندازی این میزبانی هیچ هزینه‌ای را برای شما به همراه نخواهد داشت و از آنجایی که دچار خرابی و آسیب نمی‌شود، هزینه‌ای در جهت تعمیر آن نیز نباید پرداخت شود. تمام این موارد باعث می‌شوند که انتخاب میزبانی ابری یک انتخاب مقرون‌به‌صرفه باشد و برای استارتاپ‌ها که به دنبال کاهش هزینه‌ها هستند بسیار مناسب خواهد بود.

جمع‌بندی

اگر شما به‌عنوان یک استارتاپ به دنبال موفق شدن هستید، لازم است بدانید که باید به موارد گوناگونی توجه داشته باشید. یکی از مهم‌ترین موارد داشتن یک وب‌سایت کارآمد و پرقدرت است که با انتخاب میزبانی ابری می‌توانید به چنین هدفی برسید. بنابراین توصیه گروه چابکان به شما در راستای موفقیت، استفاده از این میزبانی است.

اسکرول به بالا