توسعه بازی

با توجه به مراحل پروژه‌ای و بزرگ توسعه بازی، این مهم توسط تیم‌های بزرگ انجام می‌شود. با این حال برنامه‌نویسان توانمندی وجود دارند که به‌صورت انفرادی در حال توسعه بازی هستند. در داخل کشورمان نیز این امر بسیار رواج پیدا کرده است. به طوری که صدها شرکت خصوصی برای توسعه بازی ایجاد شده است. همچنین برنامه‌نویسان زیادی نیز به صورت شخصی در این امر فعالیت می‌کنند. برای پی بردن به عمق این موضوع می‌توان به بازی‌های ایرانی و فارسی بسیاری مراجعه کرد که در بستر اپلیکیشن‌های بازار، مایکت و … عرضه می‌شوند. البته آن‌ها صرفاً نمونه‌های کوچکی از توسعه بازی هستند. بازی‌های گرافیکی سطح بالا نیز در ایران توسط تیم‌های گرافیکی قوی در حال انجام هستند. با توجه به وضعیت داغ توسعه بازی در جهان و ایران، لازم است تا شرکت‌های هاستینگ، برای صفحات توسعه بازی، میزبان‌های ابری اختصاصی در نظر بگیرند.

انتخاب هاست مناسب میزبانی ابری توسعه بازی

بازی‌های ویدئویی، دارای حجم بالایی از اطلاعات هستند. بنابراین وب‌سایت‌های ارائه دهنده این بازی‌ها باید از هاست‌های قوی استفاده نمایند. هاست‌های ابری با بهره‌گیری از چند سرور مجزا می‌توانند گزینه ایده‌آلی برای این منظور باشند. این سرورها در موقعیت‌های جغرافیایی متفاوتی قرار می‌گیرند. هرچقدر این سرورها به شما نزدیک‌تر باشند، سرعت و دقت آن‌ها نیز بالاتر خواهد بود. آن‌گاه وبسایت توسعه بازی با هاست ابری خود، همیشه در دسترس کاربران قرار خواهد داشت. انتخاب هاست متناسب برای توسعه بازی از روی زبان برنامه نویسی بک اند بازی‌ها تعیین می‌شود. بک اند بازی با هر زبانی توسعه داده شده باشد، هاست موردنظر باید از آن زبان پشتیبانی کند. البته راهکارهای میزبانی ابری برای توسعه بازی از مزایای بیشتری برای این وبسایت‌ها برخودار است که در ادامه به بررسی این مزایا خواهیم پرداخت.

سرعت بالا

حتماً شما هم متوجه شده‌اید که بعضی از اطلاعات در بازی ها با سرعت کمتری بارگزاری می‌شوند. این موضوع به قدرت هاست آن‌ها برمی‌گردد. در سیستم‌های ابری، به دلیل وجود سرورهای ابری، سرعت بارگزاری اطلاعات بازی نیز به‌شدت بالا می‌رود. سرعت مناسب‌ یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین موارد برای یک بازی محسوب می شود. هرچقدر سرعت لود بازی بیش‌تر باشد بازخودرد مثبت بیش‌تری از کاربرانتان دریافت می‌کنید و برای همین موضوع سرعت بالا در هاست ابری می‌تواند یک مزیت مهم برای قرارگیری شما در لیست بهترین بازی ها باشد.

آپتایم بالا

آپتایم «Uptime» بودن، یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باید در هنگام خرید هاست به آن توجه شود. آپتایم بودن به در دسترس بودن همیشگی وبسایت اشاره دارد. حتماً متوجه از دسترس خارج شدن برخی از وبسایت‌ها شده‌اید. این امر هم به توان هاست آن‌ها برمی‌گردد. اما هاست‌های ابری دارای آپتایم بالاتری هستند. آپ‌تایم بالا می‌تواند روی بازی شما نیز تاثیر مثبتی داشته باشد؛ در حقیقت زمان‌هایی که بازی شما در دسترس نیست، کاربران امتیاز منفی برای بازی شما در نظر می‌گیرند اما به کمک آپتایم بالا در هاست چابکان این مشکل به حداقل خواهد رسید.

گسترش منابع

بازی‌ها به سرعت در حال پیشرفت‌ هستند. به طوری که هربار بازی‌های جدیدتر و جذاب‌تری ارائه می‌شود. برای ایجاد و عرضه بازی‌های جدید، به منابع جدید و تازه‌ای نیاز است. دسترسی به منابع جدید از طریق هاست‌های ابری با راحتی بیشتری انجام می‌گیرد. بنابراین همین یک مزیت می‌تواند برای انتخاب هاست ابری برای میزبانی بازی کافی باشد.

امنیت بالا

قطعا امنیت بالا برای شما اهمیت زیادی دارد؛ مادامی که اطلاعات‌تان را در وب سایت‌تان بارگذاری و نگهداری می‌کنید این اطلاعات باید در محرنامه‌ترین شکل ممکن نگهداری شوند تا مشکلی برای دیتاها به وجود نیایند. استفاده از پروتکل‌های رمزنگاری شده و دیگر تکنولوژی‌های به‌روز در پلتفرم ابری چابکان باعث می‌شود تا اطلاعات شما در بهترین حالت حفظ و نگهداری شود. پشتیبان‌گیری و نگهداری فایل‌های بکاپ در بازه‌های زمانی روزانه نیز از دیگر مزیت‌های هاست مناسب است که کمک می‌کند اطلاعات شما در هر زمان قابل دسترس باشند و بتوانید درصورت بروز مشکلات فنی از آن‌ها کمک بگیرید.

سخن نهایی

راهکارهای میزبانی ابری برای توسعه بازی به صورتی است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. در واقع در توسعه بازی، حتماً برای فعالیت مستمر خود و ارائه خدمات به کاربران این حوزه به هاست ابری نیاز دارند. دسترسی به این هاست‌ها از طریق پلتفرم ابری چابکان در دسترس است. شما می‌توانید با بررسی زبان برنامه نویسی بک اند بازی خود، هاست ابری متناسب خود را در چابکان انتخاب نمایید.

اسکرول به بالا