Data Analysis (تحلیل داده‌ ها)

همان‌طور که می‌دانید، امروزه بیشتر خدمات فناوری‌های آی تی تمایل دارند که به سمت ابری شدن بروند، چراکه سرورهای ابری به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که کاربر می‌تواند از آن‌ها بدون تخصص خاص، دخالت مستقیم و به شکل ساده استفاده کند. همچنین استفاده از این سرویس ها مزیت‌های دیگری را نیز به همراه دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

کاهش هزینه‌ها و کمک به حفظ سرمایه

با استفاده از میزبانی ابری، ۳۵ تا ۴۰ درصد از هزینه‌ها را کاهش دهید. کاهش هزینه‌ها مسلما یکی از تاثیرگذارترین فاکتورها در موفقیت هر کسب‌وکاری است؛ از همین رو باید اقداماتی که منجر به حفظ سرمایه می‌شوند را انجام داد تا مسیر موفقیت هموار شود. توجه داشته باشید که تهیه دیتاسنتر هزینه بالایی را برای شما به همراه خواهد داشت. علاوه بر هزینه مربوط به تهیه دیتاسنتر، شما باید در راستای نگهداری از تجهیزات و تهیه سخت‌افزارها نیز هزینه جداگانه‌ای بپردازید. بنابراین پیشنهاد ما به شما خرید و استفاده از میزبانی ابری است، زیرا چنین انتخابی می‌تواند در کاهش هزینه‌های شما تاثیر قابل توجه ای بگذارد.

افزایش و تامین امنیت

در سرورهای هر شرکت و سازمانی داده‌های محرمانه‌ای وجود دارد که این داده‌ها باید حفظ شوند. به همین دلیل باید به دنبال تجهیزاتی بود که با استفاده از آن‌ها امنیت را در ابتدا تامین کرد و سپس آن را افزایش داد. با توجه به اهمیت این موضوع، بسیاری از افراد اطلاعاتی که برایشان اهمیت دارد را در فضای ابری ذخیره می‌کنند. طبق آمارهای به دست آمده استفاده از میزبانی ابری باعث افزایش امنیت داده‌ها می‌شود.

افزایش سرعت

شما می‌توانید به‌راحتی از سرویس‌های ابری در مدت‌زمان کوتاهی تنها با چند کلیک نسبت به فعال کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید. توجه داشته باشید که این میزبانی به‌گونه‌ای است که با تغییرات به سرعت همسو می‌شود؛ یعنی کاهش و افزایش سرویس‌ها با توجه به تغییرات انجام خواهد شد. در نتیجه سایت شما در هنگام نیاز به فضای بیشتر دچار کندی و مشکل نمی‌شود، زیرا در مدت‌زمان کوتاهی منابع سرویس‌ها افزایش پیدا می‌کنند.

کنترل کیفیت داده‌ها

در گذشته به‌جای استفاده از میزبانی ابری، از میزبانی سنتی استفاده می‌شد. میزبانی سنتی به گونه‌ای بود که تنها یک کاربر و در محیط مشخص می‌توانست از خدمات استفاده کند، اما میزبانی ابری به این شکل نیست و سرورهای گوناگونی در دسترس هستند که کاربران می‌توانند در هر نقطه از جهان و هر زمان به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. همچنین محدودیتی برای تعداد کاربرانی که می‌توانند از سرورها استفاده کنند وجود ندارد، در نتیجه یک گروه می‌توانند تحلیل داده‌ها را انجام دهند که این موضوع منجر به کاهش خطا و افزایش دقت در تحلیل داده‌ها می‌شود.

به‌روزرسانی خودکار

به‌روزرسانی اطلاعات و داده‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است و اگر بخواهید این کار را به شیوه‌های قدیمی انجام دهید، زمان زیادی از شما گرفته خواهد شد. میزبانی ابری چابکان شرایطی را برای شما فراهم کرده که داده‌ها و اطلاعات به‌صورت خودکار به‌روزرسانی شوند. باید متذکر شد که به‌روزرسانی خودکار باعث صرفه‌جویی در هزینه و زمان خواهد شد که این موارد از مزایای مهم میزبانی ابری به شمار می‌آیند.

جلوگیری از دست رفتن اطلاعات

اگر شما برای ذخیره داده‌ها و اطلاعات از سخت‌افزارهای گوناگون استفاده کنید، در صورت جابه‌جایی یا بروز مشکل، داده‌ها از بین می‌روند که این موضوع باعث ایجاد اختلال در تحلیل و بررسی خواهد شد؛ بنابراین در چنین شرایطی، بهترین کار استفاده از میزبانی ابری است؛ چراکه فضای ابری نیازی به جابه‌جایی ندارد و مشکلات سخت‌افزاری نیز برای آن پیش نمی‌آیند که این موضوع دغدغه شما بابت از دست رفتن اطلاعات را کاهش می‌دهد.

بازیابی به‌موقع اطلاعات

همان‌طور که میدانید، همیشه امکان رخ دادن اتفاقات ناگوار وجود دارد، از همین رو باید اقداماتی را انجام داد که امکان رخ دادن این دست از اتفاقات کاهش پیدا کند. استفاده از میزبانی ابری این امکان را کاهش می‌دهد، چراکه اطلاعات و داده‌های مورد نظر شما همگی در فضای ابری ذخیره می‌شوند و از این داده‌ها به‌طور منظم بکاپ گیری انجام می‌شود. در حقیقت باید گفت میزبانی ابری به گونه‌ای است که شما می‌توانید از طریق آن اطلاعات و داده‌ها را بازیابی کنید که این کار به‌سادگی انجام خواهد شد.

پویایی

تحلیل برخی از داده‌ها باید به صورت مداوم انجام شود، از همین رو میزبانی ابری شرایطی را فراهم کرده که کاربران می‌توانند از طریق گوشی‌های همراه یا دستگاه دیگری که به اینترنت متصل است، به داده‌های مورد نظر دسترسی پیدا کنند. این ویژگی امروزه که استفاده از تلفن همراه رواج پیدا کرده و کاربران اکثر امور خود را از طریق گوشی هوشمند انجام می‌دهند، بسیار کارآمد است. در واقع پویایی میزبانی ابری برای افرادی که تمایل دارند از راه دور تحلیل داده‌ها را انجام دهند یک ویژگی کاربردی و تاثیرگذار است و به آن‌ها کمک می‌کند که بتوانند در هر لحظه و مکانی به داده‌های خود دسترسی پیدا کنند.

کاهش مدت‌زمان downtime

اگر وب‌سایت، نرم‌افزار یا سیستم‌هایی که شما از آن‌ها برای تحلیل داده استفاده می‌کنید، دچار downtime شوند، مشکلاتی را برای شما به وجود خواهند آورد. این موضوع می‌تواند در اکثر شرایط موجب خسارت و ضرر به شما شود؛ بنابراین توصیه می‌شود از میزبانی ابری استفاده کنید، زیرا چنین انتخابی مدت‌زمان downtime یا از کار افتادن وب‌سایت را کاهش می‌دهد.

جمع‌بندی

Data Analysis یا تحلیل داده‌ها یکی از مهم‌ترین کارهایی است که یک سازمان و شرکت باید در راستای موفقیت به آن توجه داشته باشد و از آن غافل نشود. استفاده از میزبانی ابری شرایطی را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید داده‌ها را در بهترین حالت و به‌آسانی تحلیل و بررسی کنید و با توجه به نتیجه به دست آمده بهترین تصمیمات را بگیرید.

اسکرول به بالا