شرکت ها

با توجه به اینکه امروزه بیشتر فعالیت‌ها از بستر اینترنت انجام می‌شوند، داشتن وب‌سایت برای هر کسب‌وکاری ضروری است. برای مثال تمامی شرکت‌ها برای مدیریت فعالیت خود از وب‌سایت استفاده می‌کنند. این موضوع اهمیت بسیاری دارد، چراکه می‌توانند در هر زمان و مکانی بدون محدودیت به سایت و خدمات خود دسترسی پیدا کنند و حتی خدمات لازم را ارائه دهند. اما موضوعی که وجود دارد، راه‌اندازی یک سایت مطمئن است تا بتواند تمام نیازهای شرکت شما را برآورده کند. استفاده از میزبانی ابری از جمله کارهای است که می‌توانید شرایط راه‌اندازی یک سایت مناسب و مطمئن را برای شما فراهم کند.

امکان راه‌اندازی سریع یک وب‌سایت

برای راه‌اندازی یک وب‌سایت چه از سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده کنید چه از وب‌سایت‌های سفارشی، میزبانی ابری مناسب خواهد بود. استفاده از این میزبانی شرایط را آسان می‌کند، زیرا در راستای استفاده از آن هیچ محدودیت خاصی وجود ندارد و به فرایند پیچیده‌ای نیاز نیست. در حقیقت اگر شما میزبانی ابری را انتخاب کنید، باید در ادامه فقط نوع وب‌سایت مشخص شود و نیازی به انجام کار دیگری نیست، زیرا تمام کارها انجام شده هستند.

در دسترس بودن همیشگی وب‌سایت (آپ‌تایم)

یکی از ویژگی‌های بارز میزبانی ابری، پشتیبانی تمام‌وقت از وب‌سایت است. اگر شما از این میزبانی استفاده کنید، نباید دیگر نگرانی از بابت بازدید بالای بازدیدکنندگان داشته باشید، چراکه سایت شما برای همیشه در دسترس خواهد بود. در گذشته که از میزبانی سنتی استفاده می‌شد، سایت‌های محبوب و آن‌هایی که بازدیدکننده بالا داشتند با مشکل مواجه می‌شدند، اما از آنجایی که میزبانی ابری توسط چند سرور پشتیبانی می‌شود، دچار این مشکل نخواهد شد. بنابراین با استفاده از میزبانی ابری مطمئن شوید که وب‌سایت شرکت شما همیشه در دسترس است.

مقیاس‌پذیری

از مزایای اولیه که میزبانی ابری در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توان به مقیاس‌پذیری اشاره کرد. برخی از وب‌سایت‌ها به منابع زیادی نیاز دارند که میزبانی سنتی نمی‌تواند برای آن‌ها این نیاز را برآورده کند، به همین دلیل باید از میزبانی ابری که مقیاس‌پذیری بالایی دارد استفاده کنید. کاربران با استفاده از این میزبانی می‌توانند به هر میزان منبع که می‌خواهند دسترسی پیدا کنند.

امنیت داده‌ها و سایت

یکی از مشکلاتی که می‌تواند ضرر و زیان زیادی به کسب‌وکار و شرکت شما وارد کند، از دست رفتن اطلاعات است. از آنجایی که امروزه در بستر اینترنت اتفاق‌هایی اعم از هک شدن اطلاعات رخ می‌دهد یا گاهی اوقات به دلایل گوناگونی چون خطای انسانی، مشکلات سخت‌افزاری و … اطلاعات از دست می‌روند، باید به دنبال راهی برای نگهداری از داده‌ها و حفظ اطلاعات بود. میزبانی وب‌سایت ابری دقیقا همان چیزی است که می‌تواند امنیت وب‌سایت و داده‌ها را افزایش دهد. در صورت استفاده از این میزبانی، احتمال رخ دادن مشکل در ابتدا کاهش پیدا می‌کند و اگر مشکلی نیز پیش آید، شما دچار ضرر و زیان نخواهید شد، زیرا همیشه بکاپی از دیتا و داده‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرد.

دسترسی به خدمات در کوتاه‌ترین زمان

در گذشته برای وب‌سایت‌های شرکتی از میزبانی‌های سنتی استفاده می‌شد. در این حالت امکان کنترل و مدیریت سایت تنها داخل شرکت وجود داشت، اما با استفاده از میزبانی ابری شما می‌توانید در هرلحظه و هر مکانی به سایت خود دسترسی پیدا کنید و خدمات لازم را انجام یا ارائه دهید. از جمله خدماتی که شما می‌تواند در صورت استفاده از این میزبانی انجام دهید، باید به افزایش پهنای باند و افزایش منابع اشاره کرد.

انعطاف‌پذیری

هنگامی‌که از میزبانی سنتی استفاده می‌کنید، با محدودیت‌های مربوط به منابع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مواجه خواهید شد و اگر بیشتر از منابع سرور استفاده کنید، در وب‌سایت شرکت شما اختلال به وجود خواهد آمد که این موضوع باعث ضرر و زیان شما خواهد بود. در میزبانی ابری هیچ یک از این محدودیت‌ها وجود ندارد و شما می‌توانید تا حد نیاز از منابع استفاده کنید. دقت داشته باشید که تمام این خدمات با کمترین هزینه خواهند بود و اگر به دنبال یک انتخاب به صرفه هستید، میزبانی ابری انتخاب مناسبی برای شما است.

جمع‌بندی

امروزه داشتن یک وب‌سایت برای بسیاری از فعالیت‌ها اهمیت دارد، اما تنها داشتن وب‌سایت مهم نیست، بلکه شما باید شرایط را نیز به بهترین شکل آماده کنید که میزبانی ابری این کار را برای شما انجام خواهد داد. در ادامه می‌توانید از ویژگی و امکانات این میزبانی استفاده کنید. از همین رو توصیه گروه چابکان به شما، بهره‌گیری از این مدل میزبانی است.

اسکرول به بالا