DevOps (دواپس)

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های در نظر گرفته شده برای رایانش ابری این است که برای استفاده از خدمات آن به هیچ سرور فیزیکی نیاز نیست و از آنجایی که سرورهای فیزیکی در این میزبانی استفاده نمی‌شوند، شما نباید هزینه‌ای را در جهت تعمیر و نگهداری از آن‌ها بپردازید. دقت داشته باشید که در صورت استفاده از سرورهای فیزیکی و قدیمی، شما باید نسبت به تهیه سخت‌افزارهایی مانند CPU، Ram و … اقدام کنید که این موارد هزینه زیادی را به شما تحمیل خواهند کرد، درحالی که شرایط میزبانی ابری به این شکل نیست و شما نباید هیچ هزینه گزافی را در جهت تهیه آن بپردازید.

فراهم کردن بهترین شرایط امنیتی

در سرورهای مربوط به هر سازمان و شرکتی اطلاعات محرمانه‌ای دیده می‌شود که حفظ و نگهداری از این اطلاعات از اهمیت بسیاری برخوردار است. در گذشته برای تامین امنیت میزبانی‌های سنتی از تجهیزات جدایی استفاده می‌شد که تهیه این تجهیزات خود هزینه‌ها را نیز افزایش می‌داد. امروزه با روی کار آمدن فضاهای ابری، این مشکل نیز برطرف شده است و شما در صورت استفاده از میزبانی ابری، نباید نگرانی از بابت از بین رفتن یا درج اطلاعات به محیط بیرون داشته باشید. دقت داشته باشید که برای استفاده از این ویژگی هیچ هزینه اضافی گرفته نمی‌شود و شما می‌توانید با پرداخت کمترین هزینه که در جهت خرید میزبانی می‌پردازید، از این ویژگی استفاده کنید.

مزیت رقابتی

زمانی که شما برای توسعه نرم‌افزارها از میزبانی ابری استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به‌صرف زمان در راستای مشکلات مکرر سرورها و زیرساخت‌ها نیست؛ همین موضوع دلیلی به شمار می‌آید که شما بتوانید تمرکز بیشتری بر فعالیت‌ها داشته باشید و هدف خود را بر موفقیت بگذارید. بنابراین شرایط برای رقابت با دیگر شرکت‌ها و سازمان‌ها فراهم می‌شود. از طرفی استفاده از میزبانی ابری شرایط انجام کار از راه دور را نیز فراهم می‌کند و مهندسین دواپس می‌توانند در هر نقطه از جهان و در هر ساعت از شبانه‏‌روز به سرورها دسترسی پیدا کنند و اقدامات لازم در جهت توسعه نرم‌افزارها را انجام دهند.

پویایی میزبانی ابری

همان‌طور که میدانید، امروزه بیشتر افراد امور خود را از طریق تلفن همراه خود انجام می‌دهند، از همین رو میزبانی ابری نیز شرایطی را برای شما فراهم کرده که می‌توانید مدت زمانی که در محیط کار نیستید یا تصمیم دارید به‌صورت دورکاری کار کنید، از تلفن هوشمند خود استفاده کنید. در حقیقت می‌توان گفت استفاده از سرورهای ابری، بین کار و زندگی شما تعادل ایجاد می‌کنند، بدون آنکه به هیچ یک لطمه‌ای وارد شود.

افزایش کیفیت کنترل

میزبانی ابری تشکیل شده از سرورهای گوناگون است که هر یک از آن‌ها اطلاعات واحدی را در اختیار شما قرار می‌دهند؛ اما مزیتی که این موضوع به همراه دارد، این است که هر تعداد کاربر می‌توانند به‌صورت هم‌زمان از داده‌های ذخیره شده روی سرورها استفاده کنند. این ویژگی شرایط کیفیت کنترل را افزایش و احتمال خطا در بارگذاری اطلاعات را کاهش می‌دهد. بنابراین یک سازمان و شرکت می‌تواند با به کار گرفتن یک گروه از مهندسین دواپس و فراهم کردن بستر ابری، بهترین شرایط را برای توسعه نرم‌افزارها فراهم کند.

به‌روزرسانی اطلاعات به‌صورت خودکار

یکی دیگر از ویژگی و مزیت‌های اصلی میزبانی ابری، به‌روزرسانی خودکار اطلاعات است. در گذشته این کار زمان و هزینه زیادی را از کاربران می‌گرفت، اما با روی کار آمدن رایانش ابری شرایط تغییر کرد و شما می‌توانید با استفاده از سرویس های ابری چابکان و صرف کمترین زمان و هزینه به‌روزترین اطلاعات را به دست آورید و بر اساس آن‌ها امور مورد نظر را انجام دهید.

بازیابی آسان اطلاعات

گاهی اوقات بنا بر دلایل گوناگونی، اتفاقات مختلفی رخ می‌دهد که برخی از این اتفاقات منجر به از دست رفتن داده‌ها می‌شود. حال از آنجایی که از دست رفتن اطلاعات ضرر و زیان زیادی به کاربر وارد می‌کند، میزبانی ابری شرایطی را فراهم کرده که در کوتاه‌ترین زمان اطلاعات بازیابی شوند. در این میزبانی اطلاعات به‌صورت روزانه، هفتگی و ماهانه بکاپ گیری می‌شوند و همیشه یک نسخه پشتیبان در اختیار شما قرار خواهد گرفت؛ بنابراین نگرانی بابت از بین رفتن اطلاعات نداشته باشید.

کاهش مدت زمان downtime

یکی از مشکلات اساسی که امکان دارد با آن در زمان فعالیت مواجه شوید، این است که وب‌سایت، نرم‌افزار یا سیستم‌ها از کار بیفتند و برای لحظاتی ما به سرورها دسترسی نداشته باشیم. این موضوع مشکلات بسیاری را به همراه خواهد داشت، از همین رو میزبانی ابری شرایطی را فراهم کرده که مدت زمان downtime بودن به حداقل برسد و هر مشکلی که وجود دارد، در کوتاه‌ترین زمان برطرف شود.

تعبیه و اجرای آسان سیستم‏‌های ابری

در گذشته که در شرکت‌ها و سازمان‌ها از میزبانی‌های سنتی استفاده می‌شد، مشکلات گوناگونی در راستای بک‌اند و زیرساخت‌ها پیش می‌آمد؛ اما امروزه با توجه به استفاده از میزبانی ابری، این مشکلات برطرف شدند و شما می‌توانید به‌راحتی از سیستم‌های ابری استفاده کنید، چراکه رایانش ابری در بستر اینترنت وجود دارد و شما می‌توانید به زیرساخت‌های آن به‌سادگی و سرعت دسترسی پیدا کنید.

جمع‌بندی

با توجه به اینکه امروزه بیشتر شرکت‌ها و سازمان‌ها به فعالیت نیروهای خود در زمینه دواپس اهمیت می‌دهند، فراهم کردن زمینه فعالیت برای چنین موضوعی نیز اهمیت دارد و با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت، بهترین انتخاب استفاده از میزبانی ابری چابکان است.

اسکرول به بالا