میکروسرویس

raکاهش هزینه و داشتن انتخاب‌های مقرون‌به‌صرفه، برای هر کسب‌وکاری اهمیت دارد. حال اگر شما از دسته افرادی هستید که تصمیم دارید با استفاده از مایکرو سرویس نرم‌افزارهای گوناگونی را طراحی کنید، باید به موضوع کاهش هزینه‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. از آنجایی که میزبانی ابری  به سروری فیزیکی نیاز ندارد، نباید هزینه‌ای در جهت تهیه آن بپردازید. از طرفی به دلیل اینکه یک سرویس فیزیکی نیست، دچار مشکل نمی‌شود، بنابراین نباید هزینه‌ اضافه‌تری در جهت تعمیرات و نگهداری بپردازید.

سهولت و سادگی در استفاده

زمانی استفاده از مایکرو سرویس کارآمد خواهد بود که بتوانید از آن و خدماتی که ارائه می‌دهد به‌راحتی استفاده کنید. میزبانی ابری چابکان شرایطی را برای شما فراهم می‌کند که سهولت و سادگی در استفاده از مایکرو سرویس افزایش پیدا کند. توجه داشته باشید که هرچه شرایط ساده‌تر باشد، شما می‌توانید در زمان استفاده از مایکرو سرویس تمام تمرکز خود را بر روی فعالیت متمرکز کنید تا بهترین نتیجه به دست ‌آید.

افزایش امنیت

تمامی اطلاعاتی که در سرورها ذخیره می‌کنید، محرمانه هستند و باید به‌خوبی از آن‌ها نگهداری و محافظت شود. توجه داشته باشید که استفاده از میزبانی ابری امنیت تمام داده‌ها را ضمانت می‌کند و شما می‌توانید با استفاده از آن با خیال راحت تمام داده‌های سرور را حفظ کنید و نگرانی از بابت از دست رفتن آن‌ها نداشته باشید.

افزایش سرعت

استفاده از میزبانی ابری بر افزایش سرعت نیز تاثیر دارد و از آنجایی که مایکرو سرویس به توسعه نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها کمک می‌کند، بالا بودن سرعت اهمیت دارد و باعث می‌شود که کاربران بتوانند به‌راحتی به آنچه می‌خواهند دسترسی پیدا کنند. همچنین این میزبانی شرایطی را فراهم کرده که در صورت نیاز، فضای بیشتری در اختیارتان قرار گیرد که این مورد باعث می‌شود نه تنها اختلالی در سرعت پیش نیاید، بلکه افزایش نیز داشته باشد.

پشتیبانی کامل و به‌موقع

علاوه بر آنکه میزبانی ابری امنیت داده‌های شما را افزایش می‌دهد، برای لحظات از بین رفتن داده‌ها نیز تدابیری دارد، به‌طوری که سرورهای ابری به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه از اطلاعات بکاپ می‌گیرند. این موضوع زمانی که داده‌ها از بین روند به شما کمک خواهد کرد. همچنین گاهی اوقات به دلایل مختلفی برای سرورها مشکل پیش می‌آید که در چنین شرایطی می‌توانید از پشتیبانی 24 ساعته میزبانی ابری استفاده کنید و مشکل پیش آمده را در کوتاه‌ترین زمان برطرف سازید.

امکان دسترسی همیشگی

در گذشته که تنها از میزبانی سنتی استفاده می‌شد، دسترسی به سرورها بسیار دشوار بود و کاربران نیز در زمان استفاده از این میزبانی با محدودیت‌های بسیاری روبرو بودند؛ برای مثال شما می‌توانستید در محیطی محدود به این سرور دسترسی پیدا کنید که این موضوع مشکلاتی را به همراه داشت. در ادامه و با روی کار آمدن میزبانی ابری شرایط به شکل دیگری تغییر پیدا کرد و هر تعداد کاربر در هر نقطه و زمانی می‌تواند به سرورها دسترسی پیدا کند. این ویژگی شرایطی را فراهم کرده که امکان تحلیل و بررسی گروهی فراهم شده و به‌واسطه این موضوع امکان خطا نیز کاهش پیدا کرده است.

انعطاف‌پذیری

اگر شما بیش از حد درگیر ذخیره‌سازی اطلاعات شوید و نتوانید میزبانی درستی انتخاب کنید، دغدغه‌های گوناگونی برای شما پیش خواهد آمد که این دغدغه‌ها شما را از رسیدن به هدف اصلی و تمرکز بر روی آن دور می‌کنند؛ اما استفاده از میزبانی ابری شرایط را تغییر می‌دهد، چراکه این میزانی انعطاف‌پذیر است و خدماتی که ارائه می‌شود نیز از انعطاف‌پذیری برخوردار هستند و این موضوع باعث می‌شود که تقاضای کاربر در کوتاه‌ترین زمان برطرف شود؛ بنابراین شما می‌توانید بدون هیچ دغدغه‌ای بر هدف اصلی خود در زمینه مایکرو سرویس تمرکز کنید.

عدم نیاز به زیرساخت و شبکه

برای ایجاد دیتاسنترها و سرورهای درونی، شما به زیرساخت و شبکه نیاز خواهید داشت که تهیه این موارد هزینه سنگینی را به شما وارد خواهد کرد. از جمله مواردی که شما باید برای تهیه آن‌ها هزینه کنید، می‌توان به کارت روتر، پاور و سوئیچ اشاره کرد. این موارد تنها قسمتی از بخش‌های زیرساخت هستند و شما در صورت استفاده از میزبانی‌های قدیمی باید نسبت به تهیه این موارد هزینه بپردازید که این موضوع مشکلات دیگری را نیز به همراه خواهد داشت. استفاده از میزبانی ابری هیچ یک این شرایط را ندارد و شما می‌توانید با کمترین هزینه از خدمات آن بهره‌مند شوید.

حذف هزینه مالکیت

در جهت نصب و استفاده از یک دیتاسنتر داخلی، شما باید هزینه‌های مربوط به مجموعه مالکیت (TCO) که با توجه به پارامترهای گوناگون تعیین می‌شود را بپردازید که این موضوع کاهش بودجه شما را به همراه خواهد داشت؛ اما رایانش و خدمات ابری به این شکل نیست و مجموع هزینه‌ای که مربوط به هزینه مالکیت است را پرداخت نخواهید کرد.

مزیت رقابتی

یکی دیگر از مواردی که خدمات ابری باعث آن شده، افزایش شرایط رقابتی است. طبق آمار 77 درصد شرکت‌ها و سازمان‌هایی که از میزبانی ابری استفاده می‌کنند و با این کار مزیت رقابتی آن‌ها افزایش پیدا کرده است. این موضوع در نهایت به پیشرفت کسب‌وکار شما منجر خواهد شد و به دنبال آن رشد مالی خوبی نیز تجربه خواهید کرد.

جمع‌بندی

با توجه به پیشرفت و توسعه در زمینه اپلیکیشن و طراحی، نیاز به استفاده از مایکرو سرویس نیز افزایش پیدا کرده است، اما توجه داشته باشید که برای موفق شدن، باید بهترین شرایط برای مایکرو سرویس فراهم شود. از همین رو باید گفت تهیه و استفاده از فضای ابری بهترین انتخاب خواهد بود؛ چراکه مزیت و ویژگی‌های مثبت بسیاری را در اختیارتان قرار می‌دهد و شما می‌توانید با استفاده از این ویژگی‌ها بهترین تصمیمات را بگیرید.

اسکرول به بالا