دیجیتال مارکتینگ

استفاده از خدمات رایانش ابری در فرایندهای گوناگونی دیده می‌شود و از آنجایی که بر شیوه‌های مدیریتی، چالش‌های ذخیره‌سازی، پردازش اطلاعات و … تاثیر داشته، بسیار رواج پیدا کرده و کاربران بسیاری از آن استفاده می‌کنند. دیجیتال مارکتینگ نیز از این خدمات بی‌بهره نمانده است و شاهد تغییرات مثبتی برای این فعالیت با استفاده از میزبانی ابری هستیم. در ادامه به مهم‌ترین مزیت‌هایی که این میزبانی برای شما در زمینه دیجیتال مارکتینگ به همراه دارد می‌پردازیم تا با آن‌ها آشنا شوید و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

افزایش امنیت داده‌ها

استفاده از میزبانی ابری یا خدمات رایانش ابری می‌تواند امنیت داده‌های شما را افزایش دهد. دقت داشته باشید که از دست دادن داده‌ها در فرآیند دیجیتال مارکتینگ یک اتفاق ناگوار است که هزینه‌های سنگینی را به‌عنوان ضرر و زیان به شما تحمیل می‌کند. یکی از بزرگ‌ترین خطرهایی که وب‌سایت‌های دیجیتال مارکتینگ را تهدید می‌کند، هک شدن اطلاعات توسط هکرهای اینترنتی است. البته گاهی اوقات به دلایل دیگری چون خطای انسانی، مشکلات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و مواردی از این دست، اطلاعات از دست می‌روند، اما اگر شما از دسته کاربرانی هستید که از میزبانی ابری استفاده می‌کنید، نباید نگرانی از بابت این موضوع داشته باشید؛ چراکه این میزبانی شرایطی را برای شما فراهم می‌کند که داده‌ها به‌طور کامل محافظت شوند.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

استفاده از تکنولوژی‌های ابری در راستای ذخیره اطلاعات می‌تواند تا حد زیادی بر کاهش هزینه‌های شما تاثیر داشته باشد، زیرا امروزه قیمت تجهیزات سخت‌افزاری برای نگهداری از اطلاعات مانند هارد اکسترنال بسیار افزایش داشته و مسلما استفاده از آن می‌تواند هزینه زیادی را برای کسب‌وکار شما به همراه آورد. ویژگی دیگری که استفاده از میزبانی ابری در اختیار شما قرار می‌دهد این است که شما در این روش تنها در ازای فضایی که استفاده می‌کنید، هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به رزرو حجم اضافه و پرداخت هزینه برای آن نیست. همچنین استفاده از فضای ابری دیگر نیازی به تجهیزات ذخیره‌سازی فیزیکی ندارد و همین موضوع باعث شده که هزینه‌ای در این جهت پرداخت نشود.

بهبود تعاملات و همکاری با استفاده از فضای ابری

در زمان گذشته که افراد تصمیم به راه‌اندازی وب‌سایت می‌گرفتند، به‌جای استفاده از میزبانی ابری از میزبانی سنتی استفاده می‌کردند‌. دقت داشته باشید که استفاده از میزبانی سنتی به این شکل است که شما می‌توانید تنها در یک محیط و فضای محدود به داده‌ها دسترسی پیدا کنید، در حالی که فضای ابری این‌چنین نیست و شرایط را برای شما به‌گونه‌ای فراهم کرده که می‌توانید در هر زمان و مکانی به داده‌ها و اطلاعات سایت خود دسترسی پیدا کنید. همچنین از آنجایی که اطلاعات بر روی سرور های ابری ذخیره شده، اعضای تیم و گروه شما می‌توانند به‌صورت هم‌زمان از داده‌ها و اطلاعات استفاده کنند. در نتیجه میزان تعامل و همکاری نیز با چنین انتخابی افزایش پیدا خواهد کرد.

مقیاس‌پذیری

یکی از مزیت‌های اصلی رایانش ابری یا میزبانی ابری برای کسب‌وکارها را می‌توان مقیاس‌پذیری در نظر گرفت. مسلما هر کسب‌وکاری به‌ویژه دیجیتال مارکتینگ به پهنای باند مختلفی نیاز دارند که این نیاز با توجه به ظرفیت‌های متنوع، تعداد پرسنل و حجم کارها مشخص می‌شود. از همین رو اگر شما فعالیت دیجیتال مارکتینگ خود را به‌تازگی شروع کرده‌اید و به پهنای باند نسبتا کمی نیاز دارید، می‌توانید این فضا را خریداری کنید و سپس در ادامه با گسترش زمینه فعالیتتان، فضای ذخیره‌سازی را نیز به‌راحتی و هنگام توسعه کسب‌وکارتان افزایش دهید.

بازیابی اطلاعات

اطلاعات و داده‌های قدیمی از با ارزش‌ترین دارایی‌های یک کسب‌و‌کار به شمار می‌آیند و این اطلاعات با ارزش هر لحظه ممکن است از بین بروند. چنین اتفاقی بدون شک عواقب سنگینی را به همراه خواهد داشت؛ اما اگر از میزبانی ابری استفاده کنید، می‌توانید این مسئله را تحت کنترل خود درآورید، چراکه این میزبانی شرایطی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید اطلاعات از بین رفته را بازیابی کنید‌؛ برای این کار تنها باید یک سیستم متصل به اینترنت داشته باشید.

انجام کارها در کوتاه‌ترین زمان

شرایطی را تصور کنید که تصمیم دارید اطلاعات و داده‌های مربوط به کسب‌وکار خود را بر روی تجهیزات فیزیکی ذخیره کنید. مسلما چنین کاری از شما زمان زیادی را می‌گیرد؛ اما اگر همین کار را با سرویس های ابری چابکان انجام دهید، می‌بینید که برای این کار تنها لازم است چند کلیک ساده انجام دهید. بنابراین مزیت دیگر استفاده از میزبانی ابری، انجام شدن کارها در کوتاه‌ترین زمان خواهد بود.

جمع‌بندی

همان‌طور که مطالعه کردید، در این مقاله در رابطه با مزایا رایانش ابری برای دیجیتال مارکتینگ صحبت کردیم. همچنین گفتیم که یکی از راه‌های موفق شدن استفاده از میزبانی ابری است. شما می‌توانید با چنین انتخابی از ویژگی‌هایی که این میزبانی برای سایت شما به همراه دارد استفاده کنید و بهترین کیفیت و قدرت را به سایت خود ببخشید تا با این کار در مسیر موفق شدن قرار گیرید.

اسکرول به بالا