بهترین فریمورک های نود جی اس

10 فریمورک برتر نود جی اس برای حرفه ای ها

نود جی اس محیط برنامه نویسی  open sourceمبتنی بر جاوا اسکریپت است که به دلیل توانایی بالا در ساخت برنامه‌های مقیاس‌پذیر و با کارایی بالا محبوبیت پیدا کرده است. همانطور که تقاضا برای node.js در حال رشد است، انتخاب یک فریمورک نود جی اس مناسب نیز برای توسعه‌دهندگان اهمیت پیدا کرده است.

node.js  محیط اجرای جاوا اسکریپت در سمت سرور است که امکان توسعه برنامه های کاربردی مقیاس پذیر با کارایی بالا را فراهم می‌کند. شرکت های بزرگی مانند والت مارت، نت‌فلیکس، پی پال و اوبر از node.js برای توسعه برنامه های خود استفاده می‌کنند.

چرا آشنایی با فریمورک نود جی اس ضروری است؟

فریمورک‌‌های Node ابزارهای ضروری هستند که توسعه سریع برنامه‌های نود جی اس را تسهیل می‌کنند. آن‌ها با اجزای از پیش ساخته شده مانند سیستم های مدیریت پایگاه داده (DBMS)، سرورهای وب و موتورهایی ارائه می‌شوند که به توسعه دهندگان کمک می‌کنند تا برنامه‌ها را با سرعت بالایی ایجاد کنند. آن‌ها همچنین ساماندهی کد را با ارائه ساختارها و قراردادهایی برای پروژه‌ها و تیم های مختلف در یک سازمان به‌وجود می‌آورند. شما می توانید برنامه نود جی اس خود را در هاست نود جی اس اجرا کنید.

10مورد از برترین فریمورک های نود جی اس برای توسعه

1- فریمورک نود جی اس Express.js

express jsیکی از قدرتمندترین فریمورک های نود جی اس است که در زمینه طراحی وبسایت می باشد

Express.js  فریمورکی برای ساخت برنامه‌های وب در Node.js است. این چارچوب مجموعه‌ای قدرتمند از ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهد که به برنامه‌نویسان کمک می‌کند تا برنامه‌های وب را با راهکارهای مختلفی خیلی سریع و آسان ایجاد کنند. ویژگی‌هایی مانند:

  •  Routing-Express :  این ویژگی راهکاری آسانی برای نگاشت URL ها به توابع درون برنامه‌ها ارائه می‌دهند و این امکان را فراهم می‌آورند تا مسیرهای پیچیده را برای کاربران بدون نیاز به نوشتن کدهای دیگر ایجاد کنید؛
  • Middleware : این ابزار برای پردازش درخواست ها و پاسخ ها قبل از رسیدن به سرور استفاده می‌شود تا امکان پیکربندی‌های خاص از طرف کاربر برای قابلیت‌هایی مانند احراز هویت یا ورود به سیستم را اضافه کنید؛
  • پلاگین‌ها: پلاگین‌ها، ماژول هایی هستند که ویژگی‌های اضافه‌ای مانند پشتیبانی پایگاه داده یا موتورها را گسترش می‌دهند.
مرن استک یا MERN Stack جاوا اسکریپت کیست و چه زبان‌هایی را باید بداند؟
بخوانید

2- فریمورک Koa.js

فریمورک Koa.js یک فریمورک متن باز نود جی اس هست

فریمورک نود جی اس سبک است که برای ساخت برنامه‌های موبایل و وب استفاده می‌شود. این ابزار توسط توسعه‌دهندگان Express.js ایجاد می‌شود و شباهت زیادی به آن دارد. فریمورک Koa.js منبع باز است و از سال 2014 در دسترس کاربران است و در طول زمان به دلیل سادگی، انعطاف‌پذیری و توسعه‌پذیری محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

در Koa امکان نوشتن و درک توابع بسیار آسان‌تر از فریمورک نود جی اس Express.js است و به همین دلیل در بین توسعه‌دهندگان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

3- فریمورک نود جی اس Meteor.js

فریمورک meteror.js

Meteor.js  یک فریمورک متن باز است که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا برنامه‌های موبایل، وب و دسکتاپ را در جاوا اسکریپت بسازند. برای ساخت برنامه‌های بلادرنگ استفاده می‌شود. یکی از مزایای کلیدی استفاده از Meteor قابلیت ارتباط لحظه‌ای آن است.

توسعه‌دهندگان می‌توانند تغییرات را در زمان واقعی در حین توسعه مشاهده کنند، بلکه در حین مقیاس‌گذاری برنامه نیز تغییرات قابل مشاهده است. Meteor  با آنگولار، Vue.js و React.js و… ادغام می‌شود. این مزیت به توسعه‌دهندگان امکان انتخاب فریمورک فرانت‌اند را می‌دهد. همچنین قابلیت ادغام با پایگاه داده MongoDB  را دارد.

4- فریمورک Nest.js

nest.js یکی از فریمورک های پرکاربرد و مورد استفاده node.js هست

فریمورک نود جی اس Nest.js یک ابزار کاربردی برای سمت سرور است که با استفاده از TypeScript ساخته شده است. این فریمورک مقیاس‌پذیر و قابل آزمایش است. معماری ماژولار آن توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا کد خود را در ماژول‌های قابل استفاده مجدد سازماندهی کنند. این رویکرد نگهداری و آزمایش کدها را ساده می‌کند و قابلیت استفاده مجدد از کدها را در پروژه‌های مختلف به‌وجود می‌آورد.

تاثیرات هاست ابری بر روی سایت های پایتون
بخوانید

5- فریمورک نود جی اس hapi.js

hapi یک فرمورک عالی و مقیاس پذیر می باشد

Hapi.js  از HTTP-API مشتق شده است. این فریمورک نود جی اس منبع باز است که توسعه برنامه‌های کاربردی مقیاس‌پذیر و قوی سمت سرور را ساده می‌کند. این فریمورک طیف وسیعی از ویژگی‌ها و افزونه‌های قدرتمند را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد که توسعه، آزمایش و نگهداری اپلیکیشن را آسان می‌کند.
سیستم پلاگین Hapi.js آن را از سایر فریمورک ها متمایز می‌کند. این به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا قابلیت های جدیدی را به برنامه های خود اضافه کند.

6- Salis.js

یکی از بهترین فریمورک های نود جی اس

یک فریمورک منبع باز است که بر روی Node.js ساخته شده و نقش مهمی در ساده سازی توسعه برنامه های کاربردی سفارشی و بلادرنگ دارند. یکی از مزایای اصلی Sali.js پشتیبانی داخلی آن از سوکت های وب است که امکان به‌روزرسانی بلادرنگ داده‌ها را بدون نیاز به تازه‌سازی صفحه را فراهم می‌کند.

این خصوصیت آن را برای ساخت برنامه‌های بادرنگ ایده‌آل کرده است. این فریمورک نود جی اس شامل چندین پلاگین از پیش ساخته شده برای احراز هویت، جلسات و امنیت است که به تسریع روند توسعه کمک می‌کند و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های سریع و کارآمد بسازند.

7- فریمورک Adonis.js

Adonis

یک فریمورک نود جی اس که برای برنامه‌های کاربردی وب و سرورهای کارآمد و پویا API استفاده می‌شود. از مسیریابی، مدیریت پایگاه داده، لاگ، کش و… پشتیبانی می‌کند و قابلیت استفاده از MongoDB و MySQL  را دارد. راه‌اندازی Adonis.js آسان بوده و به‌سادگی امکان مدیریت پروژه را می‌دهد. این فریمورک برای توسعه برنامه های کاربردی کوچک و بزرگ وب مناسب است.

رست فریمورک جنگو (Django rest framework) چیست؟
بخوانید

8- Loop Back

یکی از محبوب‌ترین فریمورک‌های نود جی اس است که امکان ادغام داده‌ها را از چندین منبع در یک API فراهم می‌آورد. این ویژگی به توسعه‌دهندگان برای صرفه‌جویی در زمان توسعه و افزایش قابلیت استفاده مجدد از کدها کمک می‌کند.

9- فریمورک  Total.js

یک فریمورک با ویژگی‌های منحر به فرد مانند تولید کد خودکار، ماژول‌های از پیش ساخته و… است. Total.js دارای امکان یک معماری ماژولار است که انواع پایگاه داده‌ها را پشتیبانی کرده و امکان ارتباطات بلادرنگ در آن وجود دارد.

10- فریمورک نود جی اس Restify

یک فریمورک مناسب برای وب است که کارآمدی، مقیاس‌پذیری و کارآیی بالایی دارد. وب سرویس‌های توسعه‌یافته Restify توسط شرکت‌های بزرگی استفاده می‌شوند. این فریمورک امکان پردازش حجم زیادی از درخواست‌ها را در محیط‌های پر ترافیک می‌دهند.

سخن پایانی

شناخت درست از فریمورک نود جی اس امکان استفاده از Java Script را در سمت سرور برای کاربران فراهم می‌آورد. هر فریمورک Node.js دارای قابلیت‌هایی است که باید با توجه به ویژگی‌ها به انتخاب آن پرداخت.

تیم تحریریه چابکان
تیم تحریریه چابکان
این مقاله به کوشش بهناز نادری، سعید نظری و دیگر اعضای تیم محتوا چابکان تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در سطح علمی شما داشته باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مقاله

پلتفرم ابری چابکان چه خدماتی ارائه میده

ارائه سرویس های هاست، دیتابیس، برنامه آماده و فضای ذخیره سازی بر پایه تکنولوژی ابری

هاست پایتون ابری

بر پایه فناوری ابری و کانفیگ شده برای ورژن های مختلف پایتون

هاست نود جی اس ابری

هاست ابری پایدار و بهینه سازی شده برای نود جی اس

woocommerce-icon-svg

هاست ووکامرس ابری

مناسب فروشگاه های آنلاین و پیکربندی شده برای فروشگاه ساز ووکامرس

هاست لاراول ابری

مناسب و تنظیم شده برای تمام نسخه های لاراول با عملکرد بالا

هاست جنگو ابری

پیکربندی شده برای فریمورک جنگو با نهایت سرعت و امنیت

هاست وردپرس ابری

تنظیم و پیکربندی برای CMS وردپرس و مناسب تمام افزونه های آن با سرعت بالا

مطالب بیشتر

دیتابیس به عنوان سرویس چیست؟ تکنولوژی و فناوری

DBaaS چیست؟ دیتابیس به عنوان سرویس چه کاربردی دارد؟

در دنیای فناوری اطلاعات، دیتابیس به عنوان سرویس (DBaaS) نقش مهمی در تسهیل و بهبود عملکرد پایگاه‌ های داده دارد. این خدمت نه تنها به …

بیشتر بخوانید ←
کانتینر ابری برنامه نویسی

کانتینر ابری ( Cloud Container) چیست؟

در دنیای فناوری اطلاعات، مفهوم ابر (Cloud) جایگزین تکنولوژی های سنتی محاسباتی و ذخیره‌سازی شده است. ابر، به مجموعه‌ای از سرویس های مبتنی بر اینترنت …

بیشتر بخوانید ←
IaaS و چه کاربردی دارد تکنولوژی و فناوری

IAAS چیست؟ زیرساخت به عنوان سرویس  IAASچه کاربردی دارد؟ چه تفاوتی با SAAS دارد؟

در دنیای فناوری اطلاعات، روز به ‌روز شاهد پیشرفت‌ های بزرگی در زمینه ابرمحاسبات و خدمات مبتنی بر ابر (Cloud Services)  هستیم. یکی از اساسی …

بیشتر بخوانید ←
اسکرول به بالا